Neljapäev, 8. juuli 2010

Maasikatega rullkook Ilonale


Kui tuleb nii armas ja harv külaline tuleb kindlasti midagi ekstrahead teha. Mõistlik on hooajalisus ära kasutada ja minu õnneks (ma usun, et Ilona ka ;)) on maasikahooaeg käimas. (Tegelikult tundub mulle, et sel aastal on kehvapoolne saak ja see hooaeg hakkab läbi saama...)
Et maius oleks värske ja võtaks vähe aega, siis oli mul vähemalt välja mõeldud, mida ma teen kui Ilona ikka tõesti tuleb. (Ma pean selgitama, et ta tihti lubab, et tuleb külla, aga peaaegu alati tulevad tavaliselt temast mitteolenevad asjad ette ja ma olen paar korda asju ära pidanud sööma, siis enam ma ette asju ei tee.)
Seni kuni külaline päikesevanne võttis, tegin mina käbedalt biskviidi valmis ja kuni ta Mattiasega miilustas, ülejäänu. Kuna oli selge, et esimene päev me seda kooki sisse ei mahuta, kaunistasin pühapäeva hommikul ja hommikusöögilaual ilutses meil maasikatega rullkook. Vastavalt ilmale oli see meil loomulikult õue kaetud. (Hea, et te ei näe pildi all kellaaega... :D)

Rullkoogi tegemiseks läheb vaja:

1 ahjupanni suurust biskviiti
2 pakki (a´200 g) kohupiima
2 pakki (a´200 ml) vahukoort
maasikatoormoosi
natuke suhkrut (vahukoorele)
maasikaid
(piparmündilehti)


Jahtunud biskviidi niisutasin maasikatoormoosiga nii, et maasikaid ikka ka jäi peale ja paki vahukoort vahustasin ja segasin kohupiimaga ning määrisin biskviidile. Lõikasin ribad ja hakkasin serveerimistaldrikule neid järjest spiraalina kerima ümmarguseks tordiks. Katteks mõeldud vahukoore vahustasin samuti ning segasin kohupiimaga. Saadud segu määrsin kenasti tordile, kaunistasin maasikatega ja piparmündilehtedega.

Kommentaare ei ole: